Pracownicy drogówki znani są z tego, że bardzo często widywani są w pracy. Dlatego tempo wykonywanej przez nich pracy jest bardzo dobrze oceniane zarówno przez ich szefów, jak i przez potencjalnych zleceniodawców.

Poza tym można stwierdzić, że pracownicy drogówki posiadają dodatkowe uprawnienia, które mogą być przez nich wykorzystywane podczas różnego rodzaju prac. Dlatego pracownicy pomocy drogowej mogą czasami zajmować się kierowaniem ruchu, jeżeli w mieście doszło do awarii świateł lub jakiegoś wypadku utrudniającego sprawne poruszanie się po mieście.

Dlatego kierowcy powinni pamiętać o tym, że są zobowiązani do słuchania poleceń wydawanych im przez pracowników drogówki zajmujących się kierowaniem ruchu.

Tymczasem można stwierdzić, że kierowcy bardzo często lekceważą pracowników drogówki kierujących ruchem. Ale takie postępowanie na pewno nie spotka się z aprobatą policji i jeżeli będą oni lekceważyć polecenia pracowników drogówki to mogą narazić się na otrzymanie jakiegoś mandatu, a przynajmniej pouczenia. Poza tym ich zachowanie może doprowadzić do jakiegoś wypadku drogowego.
Pracownicy pomocy drogowej mogą także pomagać służbom medycznym w dojeździe na miejsce wypadku. Zdarza się, że pracownicy drogówki zastępują policjantów w udzielaniu pomocy służbom medycznym, kiedy muszą one w bardzo szybkim tempie dojechać do pacjentów potrzebujących pomocy.

Dlatego sięgają oni po posiadane przez siebie elementy odblaskowe i stają na drodze, aby kierować ruchem samochodów, które muszą pozwolić karetce na swobodny dojazd do miejsca wypadku. Podobnie dzieje się wówczas, gdy na drogach przeprowadzane są jakieś prace wykonywane przez osoby zajmujące się poszerzaniem dróg lub otwieraniem ich nowych odcinków.

Nikogo również nie dziwi fakt, że niektórzy pracownicy drogówki zamieszczają w internecie ogłoszenia o możliwości podjęcia przez siebie pracy dodatkowej polegającej na przykład na przewiezieniu zepsutego samochodu do warsztatu.