Różnego rodzaju torby posiadające bardziej reklamowy lub okazjonalny charakter rozdawane są w różnych miejscach. Można je dostawać w sklepach, w lokalach użyteczności publicznej i w budynkach kulturalnych, a także na terenie parafii.

Wobec tego bardzo wiele osób posiada w domu różnego rodzaju torby pochodzące ze sklepów czy różnych lokali. Dobrej jakości torby z nadrukiem rozdawane w sklepach zwykle są bezpłatne, mogą być one także sprzedawane po niewielkich cenach i stanowić jeden ze środków służących prowadzeniu kampanii reklamowych.

W sklepach można także kupować droższe torby reklamowe, które posiadają najwyższą jakość i są bardzo wytrzymałe. Podobnie jest w przypadku lokali użyteczności publicznej. Trzeba przyznać, że torby w nich rozdawane posiadają bardzo często charakter informacyjny i zaznajamiają osoby do nich przychodzące z zakresem świadczonych w nich usług.

Dlatego wydaje się, że warto sięgać po takie torby podczas wizyty w jakimś lokalu, ponieważ w ten sposób można bardzo sobie pomagać podczas przygotowywania się do wizyty w urzędzie.
Bardziej reklamowe torby bywają także rozdawane na terenie parafii podczas odpustów czy wówczas, gdy sprowadzone zostały do parafii jakieś nowe książki religijne.

Rozdawanie wówczas toreb reklamowych może sprawić, że takie książki będą jeszcze chętniej nabywane, a ich sprzedaż stanie się o wiele łatwiejsza. Wobec tego trudno się dziwić, że również administratorzy parafii zlecają czasami produkcję określonej ilości toreb o charakterze bardziej reklamowym.

Oczywiście torby parafialne zwykle nie są tak atrakcyjne jak torby rozdawane w sklepach czy w lokalach użyteczności publicznej, jednak one również mogą bardzo się podobać osobom robiącym zakupy religijne.

Wszystko to sprawia, że rozdawanie toreb na terenie parafii staje się bardzo popularne i stanowi naprawdę bardzo dobry sposób na zachęcanie do korzystania z parafialnych ofert. Jednocześnie mogą stanowić bardzo dobrą pamiątkę.