Reprezentowaniem stron postępowania w sądzie zajmują się adwokaci. Jedni z nich są obrońcami, a inni oskarżycielami.

Chyba nie ma na świecie takiej osoby, która nie wiedziałaby chociaż podstawowych rzeczy na temat prowadzenia rozpraw sądowych. Dlatego każdy posiada jakieś wyobrażenia na temat pracy adwokatów.

Jedni uważają, że wykonywanie zawodu obrońcy w sądzie jest bardzo szlachetne, a inni uważają obrońców za osoby nieuczciwe, które są w stanie wybronić nawet słusznie oskarżonych o groźne przestępstwa. Podobnie jest w przypadku oskarżycieli.

Wiele osób uważa ich za prawników pomagających w dochodzeniu praw przed sądem przez osoby w jakiś sposób pokrzywdzone, nie brakuje jednak również negatywnych opinii na ich temat. Pochodzą one od tych osób oskarżonych, które zostały niewinnie skazane lub otrzymały za wysokie wyroki dlatego że ich oskarżyciele nie chcieli wysłuchać ich argumentów lub pragnęli po prostu podkreślić, jak bardzo są skuteczni.

Niezależnie jednak od tego, z jak wieloma różnymi opiniami spotyka się konkretny adwokat trzeba stwierdzić, że bez jego pomocy trudno będzie uzyskać zadowalający wyrok sądowy wydany w jakiejś skomplikowanej sprawie.
W skutecznym reprezentowaniu w sądzie różnych osób pomaga prawnik. Może on współpracować z adwokatami występującymi przed sędziami i pomagać im w przygotowywaniu planów obrony czy oskarżenia. Niektórzy prawnicy decydują się na wchodzenie w rolę adwokatów, jednak nie brakuje również takich specjalistów w zakresie prawa, którzy nie chcą w czynny sposób uczestniczyć w rozprawach sądowych.

Wówczas ich rolą staje się obserwacja całej rozprawy, wydawanie opinii na temat tego, w jakim kierunku poszli współpracujący z nimi adwokaci oraz przewidywanie ewentualnych problemów pojawiających się w trakcie rozpraw sądowych. Dzięki temu adwokatom dużo łatwiej jest wygrywać rozprawy sądowe lub przedstawiać zażalenia na wyroki sądu. Dlatego kancelarie adwokackie zwykle zatrudniają wielu specjalistów.
Źródło: http://adwokatstargard.pl/