Niektórzy studenci bardzo lubią wspólnie spędzać wolny czas. Zwłaszcza odbywanie jednolitych studiów magisterskich i doktoranckich sprzyja nawiązywaniu studenckich przyjaźni.

Wobec tego nikogo nie dziwi fakt, że studenci wspólnie spędzają wolny czas, wyjeżdżają razem na ferie, a nawet na wakacje. Oczywiście obecnie nie brakuje takich miejsc, do których mogą wyjeżdżać studenci zadowoleni ze zdania wszystkich egzaminów lub regenerujący siły po trudach sesji.

Na szczęście ceny panujące w różnych ośrodkach agroturystycznych pozwalają na to, że nawet biedniejsi studenci są w stanie zorganizować dla siebie naprawdę niezapomniany wyjazd. Wystarczy, że uda im się znaleźć dobry dla siebie ośrodek, a na pewno nie będą musieli liczyć każdego grosza podczas wesołej zabawy.

Wśród ulubionych miejsc studenckich wycieczek wyróżnić można ośrodki górskie i leśne oraz plażowe i takie, które są prowadzone na dużych obszarach zielonych. We wszystkich tych ośrodkach spokojnie może rozwijać się agroturystyka. Istnieją nawet takie ośrodki agroturystyczne, które są nastawione przede wszystkim na przyjmowanie studentów.
Pobyt na dużych obszarach zielonych może być bardzo przyjemny dla tych studentów, którzy cenią sobie możliwość spędzania długich godzin na świeżym powietrzu. Każde gospodarstwo agroturystyczne prowadzone na dużym obszarze zielonym charakteryzuje się tym, że można zamieszkać w bardzo wygodnym domu, otoczonym zielenią i zapachami świeżo skoszonej trawy.

Taka atmosfera sprzyja nie tylko odpoczynkowi, ale również długim spacerom, a nawet wędrówkom. Studenci oczywiście lubią pozostawać w ciągłym ruchu, dlatego skupiają się przede wszystkim na organizowaniu długich wędrówek.

Po ich zakończeniu lubią siadać przy wspólnym ognisku i rozmawiać lub organizować dla siebie jakieś zabawy na świeżym powietrzu. Natomiast studenci lubiący pływać i opalać się mogą wspólnie wyjechać do ośrodków bardziej plażowych.