W przypadku firm usługowych i projektowych bardzo ważne jest, aby posiadały one dobrze funkcjonujące biura odpowiedzialne za obsługę faktur i innych ważnych dokumentów. Dlatego właściciele takich firm starają się zatrudniać jedynie najbardziej wykwalifikowanych pracowników, którzy są odpowiedzialni za prowadzenie księgowości i rachunkowości.

Tacy pracownicy powinni posiadać szeroką wiedzę teoretyczną i cechować się odbyciem praktyk sprawiających, że są w stanie archiwizować wszelkie faktury i przewidywać, jakiego rodzaju błędy mogą się pojawiać podczas wystawiania i odczytywania faktur.

Dzięki temu będą oni w stanie bezbłędnie zajmować się pozostającymi w obiegu firmowymi fakturami. Muszą oni także dobrze znać się na zasadach archiwizacji innych firmowych dokumentów i posiadać umiejętność wykorzystywania do tego celu programów komputerowych.

Jest to bardzo ważne zwłaszcza dla niewielkich firm, aby mogły one archiwizować dokumenty również w sposób elektroniczny, ponieważ dzięki temu nie będą one musiały przeznaczać firmowych pomieszczeń na potrzebę prowadzenia archiwum. Nikogo nie trzeba przekonywać do tego, że obsługa stacjonarnego archiwum bywa bardzo trudna.
Jednym z programów komputerowych, na którym powinien znać się pracownik firmy odpowiedzialny za obieg w niej dokumentów powinien być program ocr. Tego rodzaju program służy do skanowania faktur, przetwarzania ich do edytowalnych programów i archiwizowania.

Dlatego program do skanowania dokumentów posiadany jest przez praktycznie wszystkie firmy reklamujące się jako bardzo nowoczesne i wydajne firmy. Obsługa takiego programu nie sprawia żadnego problemu osobom dobrze wykształconym, które posiadają dodatkowo odpowiednią praktykę w zakresie nowoczesnych metod archiwizowania dokumentów.

Posiadanie takiej praktyki jest bardzo ważne, ponieważ program ocr do skanowania faktur stwarza możliwość korzystania z różnego rodzaju dodatkowych funkcji przez niego posiadanych, jeżeli tylko jest obsługiwany w odpowiedni sposób.